Pożyczki online opanowują rynek. Coraz więcej jest reklam, które zachęcają do skorzystania z tego rodzaju ofert, coraz większa liczba ludzi jest zainteresowana otrzymaniem tego rodzaju wsparcia finansowego. W dzisiejszym tekście zastanowimy się, czy w ogóle są pożyczki online bez BIK i jaki jest ich mechanizm działania. Zapraszamy do lektury naszego tekstu.

Businessman wearing suit and tie handing a lot of Polish money

Jak to działa?

Schemat działania pożyczki przez Internet jest bardzo podobny do innego rodzaju pożyczek, na przykład chwilówek udzielanych w stacjonarnych oddziałach wielu firm. W tradycyjnym modelu – klient idzie do punktu albo spotyka się z przedstawicielem przedsiębiorstwa i tam przedstawia swoje oczekiwania, po czym otrzymuje listę propozycji. Podpisanie umowy odbywa się w siedzibie firmy i to tam właśnie zawierana jest umowa o pożyczenie klientowi odpowiedniej ilości gotówki. Pożyczka przez Internet jest na pewno bardziej wygodna, ponieważ nie trzeba nawet ruszać się z domu, aby otrzymać wsparcie finansowe. Wniosek o pożyczki online składamy za pośrednictwem Internetu, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronie internetowej podmiotu u którego ubiegamy się o pożyczkę.

Co zawiera umowa?

Umowa pożyczki online bez BIK, podobnie jak umowa tradycyjnych pożyczek zawiera informacje o pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy. To wszelkie dane osobowe, które są niezbędne do identyfikacji klienta i które umożliwią jego opisanie. Rzecz jasna umowa pożyczki przez Internet zawiera kwotę udzielanego zobowiązania, oprocentowanie oraz czas spłaty. Są tam także zawarte informacje o możliwych innych kosztach, jakie wygenerują pożyczki, na przykład dodatkowych opłatach (choćby jednorazowej opłacie jaką klient może ponieść przy samym podpisywaniu umowy). Mamy nadzieję, że ten tekst przybliżył choć w minimalnym stopniu Państwu informacje o tym, jak wygląda funkcjonowanie tego rodzaju instrumentów finansowych, co jest szczególnie ważne z powodu cały czas, nieustannie rosnącej popularności pożyczki online.