Konta osobiste są najczęściej dobieraną formą depozytu, ponieważ w teraźniejszych czasach ludzie dysponują sporymi sumami pieniędzy i znacznie lepiej jest mieć finanse na kontach osobistych a niżeli mieć je w formie gotówki. Konta osobiste, może założyć każdy, dlatego że należy być osobą która ukończyła osiemnasty rok życia, by móc otworzyć swoje konto osobiste.

Konta osobiste, w uzależnieniu od propozycji, mogą mieć bardzo dużo różnorodnych możliwości, jakie mają szczególnie ułatwić użytkowanie takiego konta każdemu użytkownikowi. Szczególnie konta osobiste umożliwiają w w szczególnie szybki i prosty sposób pobierać daną kwotę. Lecz zazwyczaj każdy bank programuje moferty bankówaksymalną normę kwotową na każdy dzień którą można wypłacić, będąc właścicielem konta osobistego. Konta osobiste także mają w wielu przypadkach opcję debetu. Chodzi o to, że w w trakcie transakcji wystąpi taka sytuacja, że nie wystarczy na koncie środków, to może suma pieniędzy na koncie zejść na liczbę ujemną i w chwili wystąpienia jakichkolwiek pieniędzy, wyrównują one ten debet.

Konta oszczędnościowe są zupełnie inne niż konta osobiste, dlatego że nie jest tak prosto wypłacić pieniądze z takiego rodzaju konta. Przede wszystkim jak sama nazwa już sugeruje, konta oszczędnościowe mają pomóc w przechowaniu pieniędzy, przez utrzymanie na wyznaczonych zasadach danej kwoty na koncie. Konta oszczędnościowe umożliwiają odkładać nawet drobne sumy pieniędzy i zyskiwać na ich utrzymywaniu na koncie, przez kilkustopniowe elementy procentowane, jakie zapewnia bank. Ważną cechą konta oszczędnościowego jest to, że pozwala ono komfortowo dysponować pieniędzmi ale też oszczędnościami, jakie posiada się na koncie oszczędnościowym. Dzięki temu jest gwarancja aby mieć całkowitą kontrolę nad finansami, które trzyma się na tego rodzaju koncie.

Lokaty terminowe, są szczególnie po to, żeby przez pewien czas ulokować finanse na lokacie i zyskać ustaloną sumę przez oprocentowanie, jakie ustala bank na wyznaczoną sumę. Oczywiście rodzaj oprocentowania, uzależniona jest w dużym stopniu od kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na lokatę terminową. Lokaty terminowe, otwierane są na określony okres czasu i nie ma szansy wybrania środków, przed zakończeniem tego terminu. Jedyna ewentualność pojawia się w momencie, kiedy będziemy na pewno chcieli zlikwidować lokatę. Należy jednak wiedzieć, że w takich przypadkach traci się opcję na pozyskanie dodatkowych pieniędzy z oprocentowania, jakie było nałożone na lokatę terminową.