Konsolidacja zadłużenia to strategia finansowa, łącząca wiele długów w jeden dług, spłacany przez pożyczkę konsolidacyjną lub innymi metodami.

Konsolidacja zadłużenia jest szczególnie skuteczna w przypadku długu o wysokim oprocentowaniu, takiego jak karty kredytowe. Powinno to zmniejszyć miesięczne płatności, obniżając oprocentowanie kredytów, co ułatwia spłatę długu.

Ta opcja redukcji zadłużenia porządkuje bałagan, z jakim konsumenci stykają się co miesiąc, starając się nadążyć za wieloma rachunkami od wielu firm pożyczkowych i wieloma terminami spłaty rat. Zamiast tego istnieje jedna płatność do jednego banku, raz w miesiącu.

I oszczędza ci pieniądze w tym samym czasie!

Istnieją dwie główne formy konsolidacji zadłużenia – zaciągnięcie pożyczki konsolidacyjnej lub upadłość konsumencka i utrata całego majątku. Od konsumentów zależy, który z nich najlepiej pasuje do ich sytuacji.

Konsolidacja zadłużenia jest również określana jako „konsolidacja rachunków” lub „konsolidacja kredytów”. Jakakolwiek nazwa, konsolidacja zadłużenia skutecznie powinna wydostać się z długów szybciej i ostatecznie poprawić swój wynik kredytowy.

Na tej stronie znajdziesz najtańszy kredy konsolidacyjny i pomoc niezbędną w jego uzyskaniu. Na naszej stronie głównej znajdziesz listę banków, które udzielają kredytów konsolidacyjnych.

 •     Co to jest konsolidacja długów?
 •     Jak działa konsolidacja długów?
 •     Konsolidacja długu z pożyczką
 •     Konsolidacja długu bez pożyczki
 •     Czy powinienem skonsolidować swój dług?
 •     Kiedy konsolidacja długów nie jest dobrą opcją?
 •     Kiedy nie brać pod uwagę konsolidacji
 •     Alternatywy dla konsolidacji zadłużenia
 •     Najczęściej zadawane pytania

Jak działa konsolidacja długów?

Konsolidacja zadłużenia działa, gdy obniża stopę procentową i zmniejsza miesięczną płatność do przystępnej stopy z niezabezpieczonego długu, takiego jak karty kredytowe.

Pierwszym krokiem w kierunku konsolidacji zadłużenia jest obliczenie całkowitej kwoty płaconej za karty kredytowe każdego miesiąca oraz średnich odsetek zapłaconych na tych kartach. To zapewnia numer bazowy do celów porównawczych.

Następnie spójrz na swój miesięczny budżet i dodaj wydatki na podstawowe produkty, takie jak żywność, mieszkania, media i transport.

Dla wielu osób jest wystarczająco dużo, aby poradzić sobie z zadłużeniem, jeśli lepiej zorganizują swój budżet i zmotywują się do spłaty zadłużenia. Jednak te cechy – efektywne budżetowanie i motywacja – nie są ogólnie widoczne, gdy ludzie nie płacą za rachunki.

I to jest miejsce, w którym może wkroczyć program konsolidacji zadłużenia lub program zarządzania długiem. Każdy z nich wymaga jednej płatności miesięcznej (organizacja) i pozwala śledzić swoje postępy, gdy eliminujesz dług (motywacja).

Przeprowadzenie pewnych badań i obliczeń powie ci, czy program pożyczkowy lub zarządzania długiem pomoże bardziej spłacić dług.

Konsolidacja długu z pożyczką

Konwencjonalną metodą konsolidacji zadłużenia jest uzyskanie pożyczki z banku, unii kredytowej lub pożyczkodawcy online. Pożyczka powinna być wystarczająco duża, aby jednorazowo wyeliminować wszystkie niezabezpieczone długi.

Pożyczka jest spłacana w miesięcznych ratach po oprocentowaniu negocjowanym z pożyczkodawcą. Okres spłaty wynosi zwykle 3-5 lat, ale kluczowym elementem jest to, jak bardzo jesteś zainteresowany.

Kredytodawcy dokładnie przyglądają się twojemu wynikowi kredytowemu przy ustalaniu oprocentowania, które pobierają za pożyczkę konsolidacyjną. Jeśli nie zaliczysz spłaty zadłużenia z tytułu kart kredytowych, bardzo prawdopodobne jest, że Twój wynik kredytowy również spadnie.

Jeśli oprocentowanie, które uzyskujesz za konsolidację zadłużenia, nie jest niższe niż średnie oprocentowanie, które już płaciłeś na twoich kartach kredytowych (patrz wyżej), to pożyczka z konsolidacją zadłużenia nic ci nie da.

Istnieją alternatywne możliwości pożyczek, takie jak kredyty hipoteczne lub pożyczki osobiste, ale nie pomaga, jeśli nie można poprawić stopy procentowej, którą płacisz, lub okres spłaty jest tak długi, że nie ma sensu.

Możliwe jest konsolidowanie zadłużenia i obniżenie miesięcznych płatności bez zaciągania kolejnej pożyczki.

Non-profit agencje doradztwa kredytowego oferują konsolidację zadłużenia poprzez program zarządzania długiem, który nie wymaga od konsumenta zaciągnięcia pożyczki.

Zamiast tego, non-profit agencje doradztwa kredytowego współpracują z firmami obsługującymi karty, aby obniżyć stopę procentową i obniżyć miesięczną opłatę do przystępnego poziomu dla konsumenta.

    … jeśli jesteś gotowy, aby zmienić swoje życie finansowe, konsolidacja zadłużenia może pomóc.

Konsument wysyła comiesięczną opłatę do agencji doradztwa kredytowego, która następnie rozdziela pieniądze na każdego kredytodawcę w uzgodnionej kwocie. Agencja może również zlecić firmom obsługującym karty zrzeczenie się opłat za zwłokę lub opłat za przekroczenie limitu.

To nie jest szybkie rozwiązanie. Programy zarządzania długiem zwykle zajmują 3-5 lat w celu wyeliminowania długów. Jeśli nie otrzymasz płatności, mogą anulować wszelkie koncesje dotyczące oprocentowania i miesięcznej płatności.

Czy powinienem skonsolidować swój dług?

Jeśli masz dość czekania na wzrost salda twojej karty kredytowej co miesiąc … a saldo osiąga poziomy, które zaczynają cię przytłaczać … i jesteś zmęczony lękiem, który wnosi do twojego życia każdego miesiąca … i potrzebujesz tylko Planuj, że możesz podążać … to tak, konsolidacja długów jest czymś, co powinno się mocno rozważyć.

Innymi słowy, jeśli jesteś gotowy, aby zmienić swoje życie finansowe, konsolidacja zadłużenia może pomóc.

Prawie każdy, kto przegrywa bitwę z długiem, rozmawia ze sobą co miesiąc. Chcesz być odpowiedzialny za swoje pieniądze i chcesz odejść od zależności od karty kredytowej, potrzebujesz tylko planu.

Konsolidacja zadłużenia to plan. To upraszcza opłacanie rachunków. Daje ci to osiągalny cel, by spotykać się co miesiąc i ostatecznie pozwala ci ponownie odetchnąć finansowo. Będziesz musiał przeprowadzić pewne badania i porównania, ale istotę konsolidacji długów można podsumować w ten sposób:

Kiedy konsolidacja długów nie jest dobrą opcją?

Jeśli nie planujesz zmienić swoich przyzwyczajeń związanych z wydatkami – tzn. nadal planujesz korzystać z karty kredytowej we wszystkim, co chcesz – konsolidacja zadłużenia nie jest dla Ciebie. Pościg za twoimi rachunkami nigdy się nie skończy.

Odłożenie karty kredytowej byłoby pierwszym krokiem, ale nie jedynym, który musisz wziąć pod uwagę, zanim zdecydujesz, że konsolidacja długów jest twoim finansowym zbawcą. Oto kilka innych pytań, na które należy odpowiedzieć:

 • Czy chcesz zrobić poważny miesięczny budżet i trzymać się go?
 • Czy wykupienie nowej pożyczki na spłatę starych pożyczek (zadłużenie z tytułu kart kredytowych) ma sens?
 • Czy chcesz obliczyć, czy opłaty i koszty związane z kredytem konsolidacyjnym zadłużenia – nie wspominając o długości okresu spłaty – spowodują oszczędności lub kosztują więcej pieniędzy niż obecne ustalenia dotyczące płatności?
 • Czy rozumiesz, że program zarządzania długiem wymaga stałej, miesięcznej płatności w celu zachowania przywilejów programu?

Alternatywy dla konsolidacji zadłużenia

Decyzja o zmniejszeniu zadłużenia jest bardzo podobna do decyzji o zmniejszeniu wagi: im szybciej zaczniesz, tym łatwiej będzie.

Konsolidacja zadłużenia to leczenie na wczesnym etapie. Jeśli jednak twój dług dotarł do otyłego etapu – nie tylko przytłaczającego, ale też kłopotliwego – może zaistnieć potrzeba spojrzenia na uregulowanie zadłużenia lub bankructwo jako wyjście.

Dodaj komentarz