Kiedy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Konsolidacja kredytów jest opłacalna, gdy koszt wcześniejszej spłaty wcześniejszych kredytów jest niższy niż suma kosztów obecnych kredytów pozostałych do spłaty. Warto zastanowić się, czy nowy bank może zapewnić kredytobiorcy korzystniejsze warunki kredytowania niż obecny. Jeśli pożyczkobiorca spłaca terminowo dotychczasowo pożyczki tj. pożyczki nie mają opóźnień w spłacie, konsolidacja pożyczek będzie możliwa na dobrych warunkach finansowych.

(więcej…)

Czytaj dalejKiedy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Kredyt gotówkowy czy karta kredytowa?

Kredyt gotówkowy czy karta kredytowa? To pytanie często spędza nam sen z powiek. Szukając informacji na temat tego jak sfinansować swoje wydatki, często stajemy przed tym wyborem. Co będzie dla nas wygodniejsze a co najważniejsze bardziej opłacalne?

Karta kredytowa jako alternatywa dla kredytu gotówkowego

Banki oferują pożyczki z oprocentowaniem na  poziomie 5-8% w skali roku. Tak to wygląda w reklamie. Ale wystarczy odczytać drobny druk żeby zobaczyć, że RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) jest w rzeczywistości wysokie i sięga od 17% do 24% i więcej. Oznacza to, że do oprocentowania dochodzą koszty prowizji, ubezpieczenia, opłaty przygotowawczej. Zwiększa to znacznie koszt końcowy kredytu i sumę jaka w końcu musimy zwrócić. Ubieganie się o kredyt jest w tej chwili dość proste i często możemy zrobić to przez internet. Niestety wbrew reklamie, samo otrzymanie kredytu może potrwać. W zależności od banku może to być jeden dzień jak i tydzień. (więcej…)

Czytaj dalejKredyt gotówkowy czy karta kredytowa?