Drodzy Doradcy ds. Kredytu,

Muszę pożyczyć trochę pieniędzy, żeby zapłacić rachunki, ale mój scoring kredytowy nie jest zbyt dobry. Nie mam zdolności kredytowej. Jakie są dostępne opcje?
– Marek Owieluk

Drogi Marku Owiluku

Pożyczanie pieniędzy na opłacenie rachunków może mieć sens, ponieważ pozostajesz na bieżąco ze zobowiązaniami finansowymi. To sprawi, że twoja historia kredytowa chwilowo się nie pogorszy. Ale musisz zrozumieć, że wciąż jesteś winien pieniądze – teraz jesteś winien pożyczkodawcom pożyczek osobistych.

Pożyczki osobiste na spłatę innych długów

Twoja notatka brzmi, jakbyś potrzebował pożyczki, żeby związać koniec z końcem, a nie, że próbujesz zaciągnąć osobistą pożyczkę na konsolidację zadłużenia. Z kredytem konsolidacyjnym zadłużenia pożyczasz wystarczającą ilość pieniędzy, by spłacić swoje inne niezabezpieczone długi i skończyć z 1 miesięczną wypłatą pożyczki osobistej. Niestety przy braku zdolności kredytowej nie jest to możliwe.

Jesteś zainteresowany pożyczką ratalną na potrzeby konsolidacji zadłużenia bez zdolności kredytowej? Sprawdź teraz rekinfinansow.pl, aby uzyskać najlepsze chwilówki długoterminowe na raty.

Kredytodawcy opierają swoje decyzje kredytowe na historii kredytowej, która przechodzi do modelu punktacji kredytowej, aby uzyskać kredyt punktowy. Im niższa ocena kredytowa, tym wyższe oprocentowanie pożyczki. Jeśli masz zbyt niski wynik i pożyczkodawca po prostu nie zatwierdzi pożyczki.

Jeśli należysz do unii kredytowych, porozmawiaj z tamtejszym urzędnikiem ds. Pożyczek o zakwalifikowaniu się do pożyczki osobistej. Zawsze pytaj pożyczkodawcę, czy jego wniosek kredytowy pojawi się na twoim raporcie kredytowym. Wnioski o pożyczkę pozostają na twoim raporcie kredytowym przez 2 lata, a to wpływa na twoją ocenę zdolności kredytowej w ciągu pierwszego roku.

Mówię o pożyczkach do wypłaty i pożyczkach zastawnych. Mogą Cię ominąć to jedno ciasne miejsce finansowe, ale mają własne problemy, z którymi musisz sobie poradzić, jeśli weźmiesz jedną z tych ścieżek, aby zapłacić rachunki.

Dodaj komentarz