Kredyt konsolidacyjny to stosunkowo nowy produkt kredytowy na polskim rynku. Jak każdy produkt tego typu posiada on swoje zalety i wady.

Podstawową zaletą kredytu konsolidacyjnego jest niewątpliwie możliwość zastąpienia wszystkich swoich zobowiązań finansowych w jeden kredyt ze zdecydowanie niższą ratą. W rezultacie jesteśmy zmuszeni płacić jedynie jedną ratę w miesiącu w jednym, konkretnym terminie spłaty. Jak było wspomniane, zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego pozwala na zmniejszenie wartości miesięcznych rat. Rata kredytu konsolidacyjnego jest bowiem zawsze zdecydowanie niższa niż suma rat ze wszystkich dotychczasowych zobowiązań.

Zaciągając kredyt konsolidacyjny w rzeczywistości przedłużamy okres spłaty dotychczasowych zobowiązań. Płacimy co prawda niższe miesięczne raty, ale musimy pamiętać, że jednocześnie wydłużamy nasz okres spłaty, co powoduje zwiększenie kosztu kredytu. W rezultacie rzeczywiście spadają nasze miesięczne koszty, ale powiększa się nasza całkowita wartość zadłużenia.

Poznaj więcej plusów i minusów konsolidacji kredytów.

Dodaj komentarz